Back

★ 1970–1971-es NBA-szezon - 1970 a sportban ..

★ 1970–1971-es NBA-szezon

A National Basketball Association 1970–1971-es szezonja az amerikai professzionális kosárlabdaliga 25. szezonja volt. A győztes a Milwaukee Bucks lett, amely a döntőben összesítésben 4–0-ra nyert a Baltimore Bullets ellen. Az alapszakasz és a döntő legértékesebb játékosa is Lew Alcindor lett. A Milwaukee az alapításuk utáni harmadik évben lett bajnok.

A NBA-hez három csapat, a Portland Trail Blazers, a Buffalo Braves és a Cleveland Cavaliers csatlakozott. Velük együtt 17 csapatos lett a bajnokság.

A csapatokat két konferenciára osztották nyugati és keleti, ezen belül pedig két–két divíziót alakítottak ki. A rájátszásba mindegyik divízióból az első két helyezett, összesen nyolc csapat jutott be.